• 0282 725 44 44
  • E-Katalog
  • İnsan Kaynakları
  • Nöbetçi Eczaneler
  • International Patients

Mikrobiyoloji Laboratuvarı

Mikrobiyoloji Laboratuvarı

Mikrobiyoloji Laboratuvarımız, Sağlık Bakanlığı Laboratuvar Hizmet Kalite Standartları’na uygun olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Mikrobiyoloji Laboratuvarda uygulanan analizler, aynı zamanda tayin etme, değerlendirme  yada bunun dışında farklı maddelerin yada mikroorganizmaların olduğunu veya olmadığını açıklayabilen işlemleri kapsar.

En kısa zamanda en doğru sonuçları sağlayarak hastalarımızın tıbbi tanı, tedavi ve bakım sürecine gerekli katkıyı sağlamaktır. İleriye dönük kaliteli hizmet anlayışıyla hasta haklarına saygılı olarak en doğru bilgilendirmenin yapılması esas alınmaktadır. Testler, en doğru şekilde izlenebilir ve tekrarlanabilir yöntemlerle en az hatayı esas kabul ederek yapılmaktadır.

Amaçladığı yüksek analiz kalitesine ulaşmak için en son laboratuvar ve bilgi teknolojilerini nitelikli çalışanları ile birleştiren Laboratuvarımızda çalışılan testler, çok aşamalı olup, iç ve dış kalite kontrolleri ile en hassas şekilde denetlenmektedir. İrmet Hospital Mikrobiyoloji Laboratuvarımızda sahip olduğu geniş tetkik panelli cihazları sayesinde ulaştığı kapsamlı yapısı ile hem hastanemizin içinden hem de dışarıdan gelecek olan tüm test işlemlerini gerçekleştirmeyi hedefleyen bir yaklaşımla çalışmaktadır.

Her sonuç laboratuvar uzmanımızın onayından sonra hastane bilgi yönetim sistemine aktarılmakta ve bu sonuçlar otomasyon sistemine bağlı olan tüm bilgisayarlardan ulaşılır hale gelmektedir.Ayıca  hastalarımız hastanemiz web sayfasından TC kimlik numaraları ile test sonuçlarına ulaşabilmektedir.

Mikrobiyoloji Laboratuvarımız son teknoloji cihazlarla hizmet vermektedir.Her sabah cihazların gerektiği şekilde kalibrasyon ve iç kalite kontrol çalışmaları klinik biyokimya uzmanlarımızın denetiminde yapıldıktan sonra hasta örnekleri çalışılmaya başlanmaktadır.Ayrıca laboratuvarımız dış kalite kontrol programlarınca da denetlenmektedir.