fbpx
  • 0282 725 44 44
  • E-Katalog
  • İnsan Kaynakları
  • Nöbetçi Eczaneler
  • International Patients

Radyoloji

Radyoloji

İrmet Hospital Görüntüleme Merkezi tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir. Konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlarımız tarafından incelenmektedirler.

Günümüzde Radyoloji bölümünde olabilecek tüm olanaklar hastanemizde mevcuttur.

Radyoloji Merkezimizde Bulunan Cihazlar
  • Mr (Magnetik Rezonans Görüntüleme) – Siemens 1.5 Tesla MR
  • Bilgisayarlı Tomografi – 128 Kesit Siemens Magnetom
  • Dijital Mamografi  Cihazı – Siemens
  • Ultrasonografi – Doppler Ultrasonografi
  • Girişimsel Radyoloji

 

SIEMENS MAGNETOM ESSENZA MR

Magnetom Essenza, 1.5 Tesla gücünde, geniş tüneli ile kapalı alan korkusu olan (klostrofobik) hastalara kolaylık sağlayan bir MR sistemidir. Bünyesinde bulunan IsoCenter Matrix Coil ile görüntüler elde edilmektedir.

128 KESİT SIEMENS SOMATOM TOMOGRAFİ

Siemens Somatom Perspective, 128 kesitli tomografi cihazıdır.Bu cihaz ile  koroner anjiografi, hiçbir girişim yapılmadan, katetersiz ve yalnızca bir nefes tutma süresinde yapılabilmektedir. Üstelik, en ince damarlara bile girebilen bu işlem kansız olarak ve göz açıp-kapama süresinde bitmektedir.

DİJİTAL MAMOGRAFİ CİHAZI SIEMENS MAMMOMAT 

Mammomat Inspiration 3D Tomosentez; tarama mamografileri, tanısal mamografiler, tel ile işaretleme (sterotaksik işaretleme, hook wiring) ve 3 boyutlu tomosentez yapabilen bir mamografi platformudur.

MİNDRAY DİGİEYE 560 RÖNTGEN 

Her türlü radyolojik inceleme dijital olarak yapılabilmekte, elde edilen görüntüler bilgisayar ortamında saklanabilmekte, istenildiği zaman çoğaltılabilmekte ve işlenebilmektedir.

DETAYLI ULTRASON

Tüm ultrasonografik tetkiklerin  yapılabildiği  bu cihaz özellikle gebelikte tercih edilmektedir. Riskli gebelerde kullanıldığı gibi, hiç bir riski olmayan, hekim veya ailenin talebi doğrultusunda da yapılabilmektedir. Ayrıntılı ultrasonografi sırasında aileye bebeğin yüzü, elleri, ayakları 4 boyutlu olarak da gösterilebilir.

KEMİK YOĞUNLUĞU ÖLÇÜMÜ 

Kemik dansitometrisi, sıklıkla menopoz sonrası kadınları etkileyen ancak erkeklerde de görülebilen osteoporozun tanısında kullanılmaktadır.Kemik dansitometri cihazı, iki ayrı enerji piki şeklinde olan ince ve görünmez düşük doz x-ışını demeti gönderir.

Doktorlarımızla Tanışın