fbpx
 • 0282 725 44 44
 • E-Katalog
 • İnsan Kaynakları
 • Nöbetçi Eczaneler
 • International Patients

Estetik ve Güzellik Merkezi

Estetik ve Güzellik Merkezi

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur.

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır.

Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonlarının ciltten uzaklaştırılmasından sonra cilt yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır.

Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir. Kimyasal peelingte amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

 

Kimyasal Peeling Uygulamaları
Yüzeysel Kimyasal Peeling

Meyve asitleri ile yapılan peeling yöntemidir. Bitkisel peeling şeker kamışından elde edilen glikolik asitlerle, sütte bulunan laktik asitlerle vs. uygulanabilir. Daha yaygın olarak bilinen isimleri ise alfa hidroksi asitler (AHA) dır. Bunlar oldukça küçük moleküller olduğu için epidermisi (cildin en üst tabakasını) kolayca geçebilmektedir. Ancak daha alt tabaka olan dermise geçemezler. Epidermisteki hücrelerin yenilenmesini tetikleyerek onların dış etkenlere olan toleransını arttırırlar. Hücre yenilenmesi dışında epidermal kökenli olan yüzeysel lekelerin tedavisinde de başarılı olmaktadır.

Bir başka yüzeysel peeling ise salisilik asitlerle (BHA) yapılan peelinglerdir. Bu madde daha yüzeysel olarak epidermisi (cildin en üst tabakasını) etkiler. Daha çok akne, siyah ve beyaz nokta tedavisinde ve ikincil olarak lekelerin tedavisinde de tercih edilmektedir.İşlem sonrası hemen günlük hayata dönülebilir.

 

Orta Derinlikte Kimyasal Peeling

TCA – Trikloroasetik asit (10% – 35%) ve glikolik asitler yapılmaktadır. Ter bezleri, yağ bezleri ve kıl foliküllerinin bulunduğu dermisin derindeki tabakasında harabiyete yol açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini de içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca güneşe maruz kalmış ciltte, özellikle yüzde, ellerde, ön kolda ve boyunda ortaya çıkan kanser öncesi bir cilt hastalığı olan aktinik keratoz tedavisinde etkili olan bir yöntemdir.

İşlem sonrası yüz kırmızı bir renk alır. Daha sonra cilt rengi kahverengiye doğru koyulaşır ve 2-3 gün içinde deri dökülmeye başlar. İyileşme süreci yaklaşık 1 hafta sürmektedir. İyileşme sürecini hızlandırmak için cilt temiz tutulmalı, her gün birkaç defa yıkandıktan sonra nemlendirici bir pomad sürülmelidir.

 • Aktif enfeksiyon ve açık yaraların olması
 • Aktif uçuk (herpes) virüs enfeksiyonu
 • Son 3-12 ay arasında geçirilmiş orta veya derin peeling
 • Yakın zamanda geçirilmiş yüz cerrahisi
 • Anormal skar oluşumu, keloid hikayesi ve geç yara iyileşmesi öyküsü
 • Radyoterapi öyküsü
 • Fitzpatrick deri tipi IV, V, VI
 • Salisilik asit peelingi için Aspirin alerjisinin olması
 • Antikoagülan kullanımı
 • Yoğun sigara kullanımı
 • Gebelik / emzirme
 • Yoğun güneş ışığına maruz kalma riski
 • Geçirilmiş cerrahi girişimler (en az 6 ay beklenmelidir)

 

Kimyasal Peeling Seans Süresi ve Seans Sayıları

Seanslar tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 – 60 dk. sürmektedir.
Seans sayıları kişiden kişiye, vakaya ve uygulama türüne göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama;

 • Yüzeysel peeling uygulamalarında 2 – 4 hafta aralıklarla 4 – 8 seans,
 • Orta derinlikte peeling uygulamalarında 2 – 4 ay aralıklarla 2 – 4 seans,
 • Derin peeling uygulamalarında genelde tek seans yeterli olmaktadır.

 

Kimyasal Peeling Öncesi Uyarılar
 • Kimyasal peeling işleminden az 1 hafta öncesinden saç boyası ve perma yaptırılmamalıdır.
 • Tedavi için mümkün mertebe bahar ve kış ayları seçilmelidir.

 

Kimyasal Peeling Sonrası Uyarılar

Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu hassasiyet mümkün mertebe 6 ay süreyle uygulanmalıdır. Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.

 • İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.
 • 2 – 3 gün sonrasında makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur. Dudak ve göz makyajı yapılabilir.

LİPOLİZ

Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla atımını sağlayan, soyadan elde edilen PPC (fosfaditilkolin) maddesinin lipoliz iğnesi marifetiyle deri altına enjekte edilmesine dayanan etkin bir tedavi yöntemidir. Maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığı gibi nedenler lipoliz uygulamalarını daha cazip kılmaktadır.

 • – Bölgesel yağlanma olan tüm bölgelerde
 • – Karın, Basen, Bacak, Kol, Boyun
 • -Göz altı yağ torbalarını gidermede
 • – Selülitleri gidermede
 • – Jinekomasti (göğüs büyüme rahatsızlığı) tedavisinde güvenle uygulanır.

Lipoliz uygulamasında, bölgesel yağlanmanın görüldüğü alana 10 – 13 cm.’lik, çok ince iğnelerle PPC maddesi enjekte edilmektedir. Bu madde yağ hücrelerinin geçirgenliğini artırarak parçalanmasını ve karaciğer tarafından yok edilmesini sağlıyor. Sonrasında vücudun doğal lenfatik sistemiyle dışarı atılıyor. Vücut, yağları doğal bir şekilde dışarı attığı için de liposuction operasyonları sonrası oluşan sarkma gibi etkileri bulunmuyor.

Lipoliz uygulamasının etkileri tedaviden hemen sonra başlamaktadır. 2. seans sonunda yani tedaviden yaklaşık 1 – 2 ay sonra gözle görülür bir incelme sağlamaktadır.

 

LİPOLİZ HER KİŞİYE UYGULANIR MI?
 • – Kalp yetmezliği bulunan kişilerde,
 • – Diyabet hastalarında,
 • – Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerde,
 • – Hamilelik / emzirme döneminde,
 • – Antikuagülan tedavisi gören hastalarda lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Ayrıca obez kişilere uygulanan bir tedavi şekli olmayıp sadece bölgesel yağlanma tedavilerinde uygulanmaktadır.

 

UYGULAMA SONRASI UYARILAR

Yağların karaciğer yoluyla parçalanması nedeniyle, tedavi ve iyileşme sürecinde alkol alınmamalıdır

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon soğuk başlıklı ucu ile ağrısız ve acısız bir yöntem olup en hızlı işlem yapabilen bir tekniktir. Hemen hemen her yerde yaygın olarak kullanılan gelişmiş yüksek teknolojili buz lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulun. Her mevsimde uygulanabilen, bütün kıl tiplerine uygun olan, seans süresini neredeyse yarıya indiren bir tekniktir.

Kadınların hatta erkeklerin bile en büyük sorunlarından birisi olan istenmeyen tüylerden kurtulmak buz lazer epilasyon ile mümkün. En çok tercih edilen, en kısa sürede ve en rahat uygulanabilirlik ile tüylerinizden hemen arının. Özellikle diğer epilasyon türlerine göre atış hızı ve uygulanış tarzı bakımından diğerlerine oranla daha geniş açı ile yüzeyleri etkilemesi bakımından en çok tercih edilen yöntemdir.

Uygulamaya engel olmayacak herhangi bir sağlık problemi yaşamayan herkese yaptırılabilir. Kıl oluşum süreci tamamlanmış herkese uygulama yapılır. Hamilelik süreci içerisinde uygulama tercih edilmemektedir.

Buz Lazer Epilasyon Uygulama Süreci

Buz lazer epilasyon uygulaması diğer lazer epilasyon türlerine göre daha kısa sürede bitmektedir. Bu nedenle seans süresi bakımından sadece 35-40 dakikada tüm vücudunuzda rahatlığa ulaşabilirsiniz. Seans süreci ortalama olarak 6 seansla kişiden kişiye değişebilmektedir. Uygulanan bölge tamamen temiz olması gerekmektedir. Bu sayede tüylerin azaltılması daha kolay olur. İşlem bittikten sonra uygulama yapılan bölgede herhangi bir kızarıklık ya da tahriş oluşmuyor.

Buz Lazer Epilasyon Avantajları
 • -Yaz aylarında uygulanabilen bir yöntemdir.
 • -Tüm cilt tipine uygundur.
 • -Kılın rengine ve kalınlığına bakılmadan oldukça başarılı bir şekilde uygulanır.
 • -Erkek hastalar içinde en uygun ve en güvenli lazer sistemidir.

Uygulanan lazer epilasyonun kalıcı yan etkisi olmamakla birlikte hassas ciltlerde kızarma ve hafif kabarmalar olabilir ama bunun etkisi birkaç gün içinde geçecektir.

UYGULAMA SONRASI UYARILAR

Yağların karaciğer yoluyla parçalanması nedeniyle, tedavi ve iyileşme sürecinde alkol alınmamalıdır

Sivilce & Akne Tedavisi

Akne yada bilinen adı ile sivilce her insanda ve özellikle ergenlik döneminde kendini gösteren bir cilt hastalığıdır. Yağ bezi kanallarının (folikül) cildin yüzeyinde daha yoğun bir yağ tabakası ile tıkanarak yağ bezlerinin salgıladığı yağın (sebum) cilt dışarısına atılamamasından kaynaklanır. Hemen hemen her insanda belli dönemlerde görülmektedir. Vücut herhangi bir dış müdahaleye gerensinim duymadan zaman içerisinde kendi tedavisini gerçekleştirir. Gerçekleştiremediği durumlarda ise problem müzmin bir hal alarak kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu tür durumlarda akne tedavisi kaçınılmaz olabilir.

 

Akne & Sivilce Nasıl Oluşur ?

Yağ bezleri isimlerini, ürettikleri yağlı bir madde olan sebumdan alırlar. Normal şartlar altında sebum, kıl folikülü boyunca ilerler ve cilt yüzeyine çıkar. Akne oluştuğu zaman sebum folikülün içinde kalır ve dışarı çıkamaz. Akneler yağ bezlerinin daha yoğun olarak bulunduğu yüz, boyun, sırt, kolların üstü ve omuzlar gibi bölgelerde daha çok oluşur. Siyah nokta şeklindeki akne lezyonlarına komedon adı verilirken, kırmızı, şişmiş ve irinli lezyonlara papül, nodül ve püstül denilmektedir.

 

Akne & Sivilce Oluşumunun Nedenleri ?

Genetik Faktörler
Akne genetik özellikler de içeren bir olgudur. Aslında herkes belli bir dereceye kadar akne sorunu yaşayabilir, ama bazı kişilerin kimi akne türlerine genetik bir yatkınlıkları vardır. Eğer anne veya baba ergenlikte ya da hayatının herhangi bir döneminde akne problemi yaşamışsa çocuklarında akne görülme ihtimali daha yüksektir.

 

Hormonlar (Androjen)
Akneler genelde, vücut androjen hormonunu daha fazla üretmeye başladığı zaman oluşur. Androjen üretimi 11-14 yaşları arasında en üst seviyeye ulaştığında akneler de artmaktadır. Genç kadınlarda menstrüel döngü nedeniyle değişen hormon seviyeleri de aknelerde alevlenmelere neden olmaktadır. Bu değişiklikler yağ bezlerinin androjenlere olan hassasiyetini de etkilemektedir.

 

Bakteriler
Kapalı folikül, bakterilerin üremesi için uygun bir ortamdır. Özellikle bu ortamda yaşayan bakteri P.Acnes bakterisidir. Bu bakteri, sebumla beslenir ve aknesi olsun olmasın herkesin cildinde bulunur. Yağ bezi tıkandığında ve içi sebumla dolduğunda P.acnes bakterisi çok daha çabuk çoğalır. Bakterinin ürettiği kimyasallar folikül içinde ve cilt yüzeyinde inflamasyona neden olur.

 

Artan Sebum Üretimi
Yağ bezleri androjenler tarafından uyarıldıktan sonra daha fazla sebum üretmeye başlarlar. Yağlı sebum, folikülün içinde birikir ve yukarıya doğru hareket eder. Yukarı doğru hareket ederken, normal cilt bakterileri ve ölü cilt hücreleriyle birleşir. Sebum üretimi arttıkça, kıl folikülünün tıkanma ve komedonlara neden olma ihtimali de artmaktadır.

 

Folikülün İçerisindeki Değişimler
Androjen üretimi arttıkça ve yağ bezleri genişledikçe, kıl folikülünün cildin altına doğru uzanan yapısı da değişime uğramaktadır. Normalde ölü hücreler kademeli olarak dökülürler ve cilt yüzeyinden uzaklaşırlar. Ergenlik döneminde hücreler daha sık dökülürler ve birleşip yapışmaya daha müsaittirler.

Botulinum Toksin Uygulamaları

Botoks, cildinize genç bir görünüm vermek için yapılan, kırışık ve çizgilerinizden çok kısa sürede kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Cerrahi müdahale olmadan gençleşmenizi sağlar, çok hızlı ve etkin sonuç verir. Botoks uygulaması özellikle yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerinin, kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır ve zaman içinde etkisini büyüterek yüzdeki yaşlanmayı yavaşlatır. Botoks işleminde, nörotoksin maddesi ince iğnelerle direkt olarak kasların içine enjekte edilir. Uygulama; alın, göz çevresi, kaş ortası, ağız köşesi, çene kenarı ve boyundaki çizgileri kas hareketlerini engelleyerek daha az görünür hale gelmelerini sağlar ve uzun dönemde yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar, üzerlerindeki deriye bağlıdırlar. Botoks, mimiklerimizin zaman içinde, yüzümüzde oluşturduğu çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak ve azaltmak için, yüzeye yakın kasların gevşemesini sağlar ve yeni kırışıklıklar olmasını engeller.

Botoks, etkisini uygulamadan 48 saat sonra göstermeye başlar. Son halini alması 10 günü bulur. Botoksun etkisi, ilk uygulamalarda 4 aya, tekrar eden uygulamalarda 6 aya kadar çıkabilir. Büyük yüz kaslarına sahip kişilerde (örneğin erkekler) ya da yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde tedavinin daha sık tekrarlanması gerekebilir.

Dermapen

Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri,gözenekler,cilt yenileme,güneş lekeleri,cilt sıkılaştırma,ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır.Dermapen tedavisi yüz,saç,el ve boyun bölgesinde,vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır. Dermapen uygulaması ile ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır.

İşlem öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmelidir. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavide cilde birden fazla mikro kanal açılır. Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı hissi azaltılırken,ürünlerin emilim miktarı hızlanır ve tedavinin etkinliği arttırılır. Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur. İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır. Kollajen üretimi sayesinde hasara uğramış dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır. Genellikle kanamasız olan dermapen tedavisi, cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak 2-6 seans arası yapılmaktadır.

6 ayda bir tekrar edilen bu seanslarla kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Dolgu

Yüz dolgusu işlemi ameliyatsız estetik işlemleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan sebeplerden biri gerçekten çok güçlü sonuçlar yaratması diğeri de uygulamasının oldukça basit olmasıdır. Yüz dolguları kalıcı ve geçici olarak ikiye ayrılır. Geçici dolgular içeriklerinde bulunan hyalüronik asit sayesinde zaman içinde eriyip yok olurlar. Kalıcı dolgular ise günümüzde tercih edilmemektedirler.

Cildimizin yıllar içinde elastikiyetini kaybetmesi sebebiyle, özellikle göz, dudak, çene, boyun, burun alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkabilir. Yüz dolgusu, yaşlanma ve cildin yıpranmasının yüzde ortaya çıkardığı yorgun ifadeyi giderir ve kısa bir sürede cilde daha canlı bir görünüm sağlar. Yüz dolgusu ayrıca ciltteki derin yara izleri ve akne izlerini gidermek için de kullanılmaktadır.

Ciltte, kırışıklık ve sarkmaların bulunduğu bölümün altındaki derinin çökmesi istenmeyen bir görüntü yaratır. Yüz dolgusu bu görünümü düzeltmek için yapılır. Dolgu, yüze uygulandığı alanı doldurur ve bu bölgedeki çukurlar ve kırışıklıklar dolgu maddesinin etkisi ile azalır ya da kaybolur. Ayrıca, dolgu maddesi uygulandığı bölgede kolajen üretimini artırıcı bir etki de yaratabilir.

Dudak Pigmentasyon

Doğal Dudak Konturü ;

 • -Asimetrik yada şekil bozukluğu olan dudaklara
 • -Dudakları ince olan ve kalınlaştırmak isteyenlere
 • -İlerleyen yaşla birlikte dudak rengi solmuş ve dudak sınırları artık belirgin olmayan hanımlara
 • -Kaza, hastalık yada sık tekrarlayan uçuklara bağlı olarak deforme olmuş dudak konturlerinin düzeltilmesinde
 • -Ruj kullanmayı sevmeyen yada alerjisi olanlara
 • -Her an dudaklarının canlı ve doğal bir renkte görünmesini isteyenlere son derece uygun bir çözümdür.

 

Dudak konturü uygulamasında renk seçimini yapılıp, öncelikle dudak çizginiz belirgin hale getirilir. Bunu takiben tüm dudağınıza tonlama yapılarak, seçtiğiniz renk tüm dudağınıza uygulanır. Bu sayede sınırları belirgin, daha canlı ve dolgun görünümdeki dudaklara sahip olursunuz.

Saç Mezoterapisi

Saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerine verilmesine dayanır. Hücresel metabolizma uyarılır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlanır

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdirSonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur.

Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.

Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri

 •  Strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri
 •  Gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir.

Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresinde görülen Erkek Tipi Saç Dökülmesi için mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Eyeliner – Deepliner

Alt ve üst gözkapağının, kirpik hattının renklendirilerek belirginleştirilmesi, bakışlarımıza bir derinlik katar, gözlerimize anlam kazandırır ve gözlerimizin daha dikkat çekici olmasını sağlar. Kirpiklerinizin daha yoğun göründüğü zarif bir göz çizgisi yada daha göz alıcı, dikkat çekici bir göz çizgisine sahip olmak her kadının hayalidir.

Kalıcı Eye Liner -Deepliner
 • -Her zaman hafif bir sürmeye sahip olmak isteyenlere
 • -Elleri titreyen yada düzgün kalem çekemeyen hanımlara
 • -Daha derin ve anlamlı gözlere sahip olmak isteyenlere
 • -Herhangi bir sebepten dolayı kirpiklerini kaybedenlere
 • -Kontakt lens kullananlara son derece uygun bir seçimdir.

 

Kalıcı Eye Liner-Deepliner uygulaması sayesinde, istediğiniz kalınlıkta, son derece düzgün ve doğal görünümlü bir göz çizgisine sahip olabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz daha sık görünecek ve gözleriniz daha belirgin olacaktır. Gün içinde her koşulda, duştan çıktığınızda, yüzdükten yada spor yaptıktan sonra bile akmayan göz çizgilerine sahip olabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu

Fazla kırışığınız olmasa bile gözaltı torbaları ve morlukları yüzünüzü yorgun ve yaşlı gösterebilir. Neredeyse herkeste bulunan göz altı torbaları genellikle genetik sebeplerle ortaya çıkar. Göz altı torbalarının bir başka nedeni de düzensiz yaşam, alkol kullanımı ve alerjik reaksiyonlardır. Göz altı ışık dolgusu, göz altı için yapılan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Bu işlemde çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere hacim kazandırılabilir. Işık dolgusu yöntemi, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Işık dolgusu, göz altı torbaları ve morluklar gibi şikayetleri olan kişilere uygulandığında temiz ve sağlıklı görüntü çok hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilir. Dolgu içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar, göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlar.

Innofecial ile Cilt Temizleme

INNOFACIAL tedavisi en yeni gelişmiş lazer olmaksızın cilt yenileme sistemidir.

INNOFACIAL aynı zamanda temizleme,peeling,extraction,hidrasyonveantioksidan korumayı kombine eden tek hydradermabrazyon işlemidir.İyileşme süresine ihtiyaç duymadan, daha temiz, daha güzel bir cilde sahip olunur. Tedavi cildi yatıştırır,nemlendirir , invazif değildir ve tahriş etmez.

INNOFACIAL Tedavisi En Yeni , Gelişmiş Lazersiz Cilt Yenileme Sistemidir”

İpek Kirpik

 • Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır.
 • İsteyenler 2D ve 3D kirpik de yaptırabiliyor. Bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor.
 • İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz.

Tercih size kalmış.

İşlem yaklaşık 1.5 saat kadar sürüyor. Sonrasında ayda bir bakıma gitmek gerekiyor. 3 aya kadar kalıcı olabiliyor.

İpek kirpik taktırdıktan sonra maskara kullanmıyorsunuz. Yağlı göz makyaj temizleyicileri, ovalayarak makyaj çıkarma, göz kremi, sıcak duş ve sauna da ipek kirpiklerin yapıştırıcısını gevşetip, dökülmelerine neden olabiliyor…

İpek kirpikle ilgili kişinin kendi kirpiklerini de döktüğü yönünde bir dedikodu olsa da uzmanlar bunun aksi görüşünde… Uzmanlara göre yapışkan eridiğinde ipek kirpik düşüyor, ancak kendi kirpiğinize herhangi bir zarar vermiyor. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa, çok ovuşturur ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz işte o zaman kendi kirpikleriniz dökülebilir.

Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon ve Microbilading İşlemi

Kaş yapısını bozmadan, seyrelmiş, küsmüş, hastalık sebebi ile dökülmüş kaşlara uygulanır. İlerleyen yaşlarda kaş yapısında aşağı doğru bir düşme varsa bundan kaş kontürü işlemi ile kurtulabilirsiniz. Kaş kontürü tamamen hijyenik şartlarda yapılan yüzde 100 bitkisel olan ve minimum 1,5 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilen bir işlemdir. Ten renginize, yüz anatominize, sosyal konumunuza ve sizin isteklerinize uygun olarak planlanacak ve başarılı bir şekilde uygulanacak doğal kaş konturü sonrasında, günün her saatinde kendinizi daha güzel ve bakımlı hissedersiniz. Kaş kontürü uygulamasına geçilmeden önce, kişi ön görüşme esnasında kaşlarıyla ilgili rahatsızlığını, kalıcı makyaj uzmanına belirtir.

Öyle kaşlar vardır ki düşük oldukları için kişiye üzgün, bezgin ve hüzünlü bir ifade verirler. Bazı kişilerde ise kaşlar zamanla seyrelir, dökülür ya da genetik faktörlerden dolayı yoğun değillerdir. Bazen de kaza ve ameliyat sonrası oluşan yara izleri kaşları tamamen şekilsiz bir hale getirir.

Tüm bu durumlarda kalıcı makyaj kaş uygulaması sorunları büyük ölçüde gidermekte öte yandan da yaşı olgun kişilerde kaş askısı yaptırmak yerine kalıcı makyajla kaşları hafifçe yükseltmek yüze hoş bir anlam ve genç bir ifade vermektedir. Uygulama öncesinde kaş rengine uygun pigment seçilir.Kişinin cilt rengi ,cilt tipi ,saç rengi baz alınarak en yakın göze hoş gelen renk tercih edilir.İşlem sonrasında bakım kremi ile 7 gün içerisinde kaş toparlanır.1 ay sonra kontrol randevusu oluşturulup kişinin 1.5 yıl gibi bir süre kullanımı sağlanmış olur.

Kaş Silme

Kaş silme işlemi ilgili bölgeye özel bir solüsyon verilerek pigmentlerin kusturulmasıyla yapılır. Bu solüsyonlar tamamen doğal malzemelerden üretilir . Kaş kontürü yapılan alet kullanılarak solüsyon kaşa uygulanır. Kaş silme işleminin gerçekleşmesi için solüsyonun pigmentlere kadar ulaşması gerekir. Daha önce yapılan işlemde pigmentin hangi derinliğe indiği tam olarak kestirilemediği durumlarda, solüsyonu daha derinlere ulaştırmaya çalışmak deriye zarar verir. Bu sebeple çözüm olarak işlem seanslara bölünür ve 2 ya da 3 seans sonrası acele etmeden, deriyi zedelemeden uygulanır. Böylece işlemin başarısız olma riski ortadan kaldırılır. Solüsyon pigmentlere etki etmeye başladıktan sonra kabuk oluşur ve kalıcı makyaj da böylece silinmiş olur.

Kaş Vitamini

Kaşlar da tıpkı saçlar gibi stres, hava şartları, çevre kirliliği, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar, yanlış kozmetik ürün seçimi ya da bazen sadece genetik yatkınlık sebebiyle zamanla güçsüz hale gelebilir, seyrelerek dökülebilir. Kaş vitamini, kaş tüylerinin diplerini vitaminlerle besleyerek güçlenmelerini ve dökülen yerlerde yeniden çıkmalarını sağlayan bir serum uygulamasıdır.

Önce kaşta doldurulması gereken boşluklar tespit edilir. Yüz şekli ve yapısı dikkate alınarak ve kişinin istekleri de değerlendirilerek kaşın şekli tasarlanır. Sonra kaş diplerine, kıl köklerini canlandıracak vitaminlerle hazırlanmış serum uygulanır. Bu işlemler 2’şer haftalık aralıklarla 4-6 seans tekrar edilir. Her bir seans yaklaşık olarak yarım saat sürer. Bu sürenin sonunda yapılan koruma seanslarıyla işlem tamamlanır. İşleme başlamadan önce uygulamayı gerçekleştirecek olan uzman nasıl bir kaş istediğinizi, bu uygulamanın size neler sunacağını, seanslar arasında yapmanız ya da yapmamanız gerekenleri n bilgilendirmesini yapacaktır.

Kirpik Lifting

Kirpik Lifting, kirpiklere uygulanan bir bakımıdır, kirpik tektürünüze göre ortalama 2 ile 4 bakım arasında kirpiklerinizde gözle görülür uzama ve kalınlaşma kaydedilir!

‘Kirpik Lifting’ adından da anlaşılacağı gibi kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına gelir. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak, daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerinize zarar vermeden, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

İpek kirpikten zarar görmüş kirpikler, seyrek, kısa ve düz kirpikler, kirpiklerini ipek kirpikten sonra dinlendirmek isteyenler, her gün kıvırıcılar ile uğraşmaktan sıkılanlar, tatilde maskara sürmekten hoşlanmayanlar için ideal bir uygulamadır. Kirpik Lifting Keratin Bakım, sadece 1 saat içerisinde gözle görünür şekilde kirpiklerinizde botox etkisi yapar, bu sayede kirpikleriniz daha kalın, daha uzun, kıvrık ve daha hacimli görünür. Ortalama 3.-4. Uygulamadan sonra kirpiklerinizde gözle görünür kalınlaşma ve uzama kaydedilir.

Leke Tedavisi Cosmelan Pack

Enzimatik peeling özelliğine sahip, krem bazında, cildi lekelerden arındırmaya yardımcı maskedir.

Cosmelan®, melasma-cloasma denen gebelikteki lekelerde, yaşlılık lekelerinde güneşe maruz kalmaktan lekelerde ve lekenin diğer nedenlerinin tedavisinde etkili yöntemlerden biridir. Deride çeşitli bölgelerde görülen koyulaşma ve lekelenme bu bölgede melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanmaktadır. Cosmelan® deride bulunan melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılayan etkin bir enzimatik peeling yöntemidir ve etkisini ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı tyronisane enziminden itibaren baskılayarak yapar. Haricen deri yüzeyine uygulanmak suretiyle etki eder.

Saç Simülasyonu/Saç Dövmesi Nedir?

Son yıllarda ortaya çıkan ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişinin ilgisini çeken saç simülasyonu, saç ekimine alternatif bir çözüm olarak düşünülmektedir. Saç simülasyonu veya diğer adıyla saç dövmesi, seyrek saçlı kişiler için bir çözüm olmakla birlikte, aslında saç ekimine alternatif bir yöntem değildir. Cerrahi bir işlem olmayan saç simülasyonu yaptırmadan önce bu avantajların ve dezavantajların bilinmesi gerekmektedir.

Simülasyon, kafa derisine uygulanan bir dövmedir. Vücuda yapılan dövmeden farkı ise, bu dövmenin kafa derisine yapılması, geçici olması ve içeriğinde doğal pigmentler bulunması.

İnsanlar, saçlarında dökülmenin başlaması ve sonrasında devam etmesiyle birlikte neler yapılabileceği konusunda araştırma yapmaya başlarlar. Kimileri saç güçlendirici solüsyon PRP‘yi, kimileri ilaçları, kimileri saç ekimini, kimileri ise son günlerde dikkat çeken saç simülasyonunu yani saç dövmesini tercih ederler.

Saç dövmesi yaptırmaya karar veren kişilerin öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Saç dövmesinin çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır.

Saç Simülasyonu Yaptırmanın Avantajları
 • -Seyrek saçlarda (uzun vadede bir dökülme yaşanmayacaksa) mevcut görüntüden daha iyi durabilir,
 • -Geçicidir. Kafa derisinde 3 – 5 yıl arasında durmaktadır,
 • -Yara ve yanık gibi izleri gizleyebilir.

 

Saç Simülasyonu Yaptırmanın Dezavantajları
 • -Cerrahi bir operasyon değildir,
 • -Seyrek saçlarda uygulanır. Saç simülasyonunu yapan kişi saçınızın dökülmesini öngöremez. Saç dövmesi yapıldıktan sonra saçlarınız dökülmeye devam ederse, kafa derinize uygulanan saç dövmesi ortaya çıkar ve kötü bir görüntü oluşturur. Saç dövmesi geçicidir ama vücudunuzda 3 – 5 yıl arası kalacaktır.
 • -Saç ekimine alternatif bir yöntem olarak sunulan saç simülasyonu, yukarıda da belirttiğimiz gibi saç cerrahi bir işlem değildir. Bu yüzden dövme işlemini yapacak kişi acı çekmemeniz için lokal anestezi yapamaz. Sadece acıyı hafifletici losyonlar kullanılabilir.
 • -Kalıcı değildir. Farz edelim ki  simülasyon yapılan bölgede hiçbir şekilde dökülme yaşanmadı. Bu iyi bir haber ama uygulanan simülasyon 3 – 5 yıl içinde silinecek.
 • -Kısa saç traşı sevenlerde daha iyi durduğu söylenmektedir. Uzun saçlı kişilerde aynı etkiyi göstermemektedir.

Meme Ucu Simülasyonu Areola

Meme ucu simülasyonu özel eğitim ve deneyim gerektiren bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Meme ucu simülasyonu meme cerrahisi geçirmiş olan kişilerin meme uçlarının görünümünün düzeltilmesi amaçlanır. Bu aynı zamanda kişinin benlik saygısını geliştirmek açısından da psikolojik açıdan da faydalıdır.

Meme ucu ve areola denen çevresindeki koyu renkli kısım Meme’ nin en önemli parçalarındandır. Meme Kanseri cerrahisi sonrası Meme Ucu’nun alınması durumunda bu psikolojik olarak bir kadın için yıkıcı bir durum oluşturmaktadır. Meme kanseri cerrahisi ile memesi alınan bir hastada cerrahlar tarafından bir meme oluşturulabilir. Fakat areola ve meme ucu yapılmadan bu kişide tam bir meme hissiyatı yaratmaz. Meme ucu simülasyonu işte tam burada devreye girer. Özel makina ve boyalarla meme ucu kozmetik olarak taklit edilerek kalıcı bir meme ucu ve areola görünümü yaratılır. Bu şekilde hasta geçirmiş olduğu meme cerrahisi sonrasında göğüsündeki kötü görüntüden ve meme başı yokmuş hissinden kurtulmuş olur.

 

Doktorlarımızla Tanışın

 Estetik ve Güzellik Merkezi

Uzm. Dr. Ersan HALLAÇ

Uzman Hekim

Enfeksiyon Hast. ve Mikrobiyoloji

Detaylı Bilgi